Baztaş Doğalgaz Isı Sistemleri Mekanik Montaj İnşSan. ve Tic. Ltd. Şti.
:: ÜRÜN GRUPLARI
:: SİTE İÇİ ARAMA
Aranacak kelimeyi yazınız
:: EMAİL LİSTESİ
Kaydolun !
Yenilikleri ilk sizi bilin!
:: SİTE İSTATİSTİKLERİ
Online Ziyaretçi 1
Dün Toplam 149
Bugün Toplam 63
Toplam Ziyaret 178374
Mağazamızda 37 adet
Ürün Bulunmaktadır.
RADYATÖRLER : MASTAŞ
 
PANEL RADYATÖR
Fotoğrafı Büyüt
 
Ürün Grubu : RADYATÖRLER
Stok Kodu :
Markası : MASTAŞ
Modeli : PANEL RADYATÖR
Ürün Adı : RADYATÖR
Garanti Süre (ay) : 120 AY
İndirimli Fiyat : 130 TL/METRE (600 LÜK İÇİN)
     
     
Bu Sayfayı Yazdır! Sık Kullanılanlara Ekle!
  • Ürün Bilgisi
  • Ürün Fotoğrafları
  • Ürün Broşürleri
  • Ürünü Tavsiye Et
  • Bilgi İste!

NEDEN MASTAŞ PANEL RADYATÖRÜ TERCİH ETMELİSİNİZ ?

Panel Radyatör üretiminin çeşitli marka ve isim altında bolca yapıldığı ülkemizde,üretilen ürünlerin birbirlerine göre üstünlüklerini belirleyen önemli etkenler bulunmaktadır.Değişik markalarla üretilen radyatörleri satın alırken aralarındaki kalite farkları tüketiciler tarafından mutlaka değerlendirilmedir.
‘’Fiyatı ucuz ‘’ diye alınan bir radyatör iyi bir inceleme yapılmadan alınmışsa;bu ürün fiyatı uygun bir radyatörden çok daha pahalıya da gelebilir .Ayrıca gereken ısınmayı da sağlayamayız.

Bir radyatörün diğerlerine göre farklılıklarını ve bu farklılığın getirdiği eksiklik ve üstünlükleri şöyle sıralayabiliriz;

A.Malzeme Etkileri:

Panel dış sacı kalınlığı TSE EN 442’nin öngördüğü değerlerde olmalıdır.Bu değerler 1.11 mm’dir.Bu kalınlığın altında ince malzeme kullanılan bir radyatör fazla basınca dayanamaz,nokta kaynaklarının çevresinde kabarmalar oluşur ve daha önemlisi malzeme o kısımlardan delinerek radyatördeki suyun boşalmasına sebep olur.

Konvektör sac kalınlığı 0.35 mm.olmalıdır.Daha ince sac malzeme kullanıldığında radyatörün ısı gücü değeri düşer,ömrü az olur ve kısa zamanda çürüyerek kullanım dışı kalır.

Konvektörün kalınlığı yanında yüksekliği de fazla olmalıdır.Konvektör sacının kısalığı doğrudan ısı verimini düşürür bu ise yeterli ısının elde edilmesini önler.Bu eksikliğin giderilmesinin yolu daha büyük radyatör satın almak yani daha fazla masrafa girmek demektir.

Üst ve yan kapak sacları rekabet gerekçesiyle ince sacdan yapılmamalıdır.Bu tür malzemeden yapılan radyatörlerin kapakları en küçük bir ağırlıkta ezilip,aldığı herhangi bir darbede kolaylıkla eğrilir,görüntüsü bozulur,tasarruf etme gerekçesiyle evine ve bürosuna böyle bir radyatör taktıran tüketiciler;bu görüntüyü gördükçe rahatsız olurlar.

Yukarıda belirtilen kalınlıklarda ve ölçülerde üretilen radyatörler benzerlerine göre;

-Uzun ömürlü olur.
-Basınç karşısında yüzeylerinde şekil bozukluğu oluşmaz.
-Çarpma ve darbelere daha dayanıklı olur.
-Isı gücü değeri yüksek olduğundan ısıtma kapasitesi fazla olur,daha iyi ısıtır,daha fazla bedelle daha büyük radyatör almayı gerektirmez dolayısıyla daha ucuza gelir.

B.Diğer Etkiler:

Bir  radyatörün kalitesini etkileyen üstte belirttiğimiz  malzeme değerlerinin yanında diğer belirleyici özellikleri de şöyle sıralayabiliriz;

Radyatör yüzeylerinin görünüşü düzgün olmalıdır.Bu düzgünlük ancak titiz bir üretimle üretilmiş kalıplarla sağlanır.

Nokta kaynağı yapılan yüzeylerde kaynak izleri belli olmamalıdır.Nokta kaynaklarının kötü görüntüsü panel radyatörün görünüşünü bozar,görenleri rahatsız eder.

Radyatörler ani basınç artışlarına dayanıklı olmalıdır.Kalitesiz üretilmiş bir radyatör basınca dayanamaz,soğuk havalardan ve don tehlikesinden çabuk etkilenir.Delinen ve suları ortalığa yayılan bir radyatörün tüketiciye bedeli ağır olur.

Bir radyatörün ömrü ve kalitesi üstte belirtilen etkenlerin dışında önemli ölçüde boya kalitesine bağlıdır.İyi boya ise ancak sac malzemenin yüzeyinin iyi temizlenmesi ve fosfat kaplanması ile elde edilir.Kötü temizlenmiş ve üzerine gelişi güzel bir kaplama yapılmış bir panel radyatörün boyaları çabuk dökülür,paslanır ve kısa zamanda çürüyerek hizmet dışı kalır.

Radyatörlerin ambalajı da çok önemlidir.Kolaylıkla yırtılan ve radyatörün yüzeyinin çizilmesine dolayısıyla kısa zamanda paslanmasına veya kötü görünmesine yol açmayacak sağlamlıkta ambalajlanmalıdır.

Değerlendirme ve Sonuç:

Tüketici panel radyatör satın alırken üstte belirttiğimiz özellikleri göz önünde bulundurmalıdır.Sadece fiyatları ucuz diye de bir radyatör alınmamalıdır.

Eğer bir radyatörün kısa zamanda boyası dökülüp pis bir görünüm alıyorsa ve en küçük bir basınç artışında patlayıp evin parke ve halılarını berbat ediyorsa ucuzluğunun bir anlamı yok demektir.Ayrıca ucuz diye gözümüzü  rahatsız eden bir radyatörü satın almakla da yanlış yapmış oluruz.Salonumuzda,misafir odamızda,büromuzda bulunan radyatörler mobilyalarımızın bir parçası gibi durmalıdır.

33 yıldır kalıpçılık ve otomotiv yan sanayi sektörü içinde bulunan ve 1986’dan itibaren de önce çelik dilimli radyatör ve elektrikli yağlı radyatör,1993’den beri de panel radyatör üreten Mastaş;

-TSE standartlarının öngördüğü malzeme değerlerini uygulayarak,

-Sac yüzeyini çizilmekten korumak için kalın karton ambalajla kaplayarak ,

-Eşdeğer ölçüde başka markalara göre kıyaslandığında ağırlık farkı ile dikkati çekerek,

-Üretimde 33 yıllık deneyimini ürettiği radyatörlere yansıtarak,

-İnşaat sektörü canlandığı için moda olduğundan değil,meslek edinerek ve işin gereğini yapan Mastaş,

Türkiye’de yüzlerce bayiye, dünyada da 3 kıtada (Asya,Avrupa,Amerika) tüketicilere kaliteli ürünler sunmaya devam etmektedir.

 

MASTAŞ A.Ş.

 
 
   

:
:
:
:
:
:
:
:

 

:: DİĞER SAYFALAR
BURSAGAZ YETKİ BELGELERİMİZ
DOĞALGAZ TEHLİKELİ Mİ ?
GÜVENLİ TESİSAT NASIL YAPTIRILIR?
DOĞALGAZIN ÖZELLİKLERİ
NEDEN DOĞALGAZ KULLANMALIYIZ?
ÜCRETSİZ DANIŞMA VE KEŞİF
:: YENİ EKLENENLER
Son Eklenen 10 Ürün
VAILLANT VAİRAD RADYATÖR
MİRA MİRA LCD
MİRA HERMETİK SOBALAR - H11 Wall 2 Karizma
HOŞSEVEN HERMETİK HOŞSEVEN SOBA
FUJİYAMA FUJİYAMA FHS 10500 Hermatik Doğalgaz Sobası
ECA MAKTEK PANEL RADYATÖR
VAILLANT VAILLANT ECO-TEC 286 YOĞUŞMALI KOMBİ
VAILLANT YOĞUŞMALI KOMBİ
VAILLANT BACALI KOMBİ plus
VAILLANT VAILLANT TURBO TEC-PRO
Vaillant ana bayii